خبر بیله سوار
 
خبرنگار صدا و سیمای مرکز اردبیل در بیله سوار

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیله سوار با تأکید بر لزوم پرداخت بدهی قانون نیم درصد شهرداری به کتابخانه‌ها شد.

زیبانژاد فرماندار بیله سواردرجلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرزی بیله سوار  بااشاره به ساخت کتابخانه‌های عمومی بیله سوار گفت: این کتابخانه با زیربنای دوهزارمترمربع برای اجرای این طرح را 200میلیون تومان اعتبار امسال در نظر گرفته شده است، افزود: مسئولان و دست اندرکاران امر باید برای اجرای این طرح‌ها تلاش بیشتری صورت دهند.
همچنین سرداری رئیس کتابخانه عمومی بیله سواردر این جلسه گفت:شهرداری شهرستان بیله سوار مبنی بر میزان بدهی نیم درصد از سال 83 تا پایان سال 91 مبلغ 37 میلیون تومان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تاکنون اقداماتی انجام نداده خواستارپرداخت بدهی از سوی شهرداری شد.
ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه سی ام مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

به مناسبت روز تربیت بدنی وورزش همایش پیادروی با خانواده درشهرستان بیله سوار برگزار شد.دراین همایش که بیش از 3هزارنفرحضور داشتند مسیر 3کیلومتر را پیادروی کردند .                               
ودر آخرنیز به قید قرعه به 50نفرازشرکت کنندگان از طرف ورزش وجوانان شهرستان بیله سوار جوایزی اهداگردید. 

                        


 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و ششم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

امام جمعه بیله سوارگفت: گمرک اين شهرستان يکي از قديمي ترين گمرکات کشور مي باشد که نقش حساسي را در منطقه ايفا مي کند.
حجت الاسلام قیاسی در نشست با ریش سفیدان منطقه ومسئولان  خاطر نشان کرد: منافع حاصله از گمرکبیله سوارعلاوه بر شهرستان به کل کشور تاثير دارد و اين مساله مهم مد نظر همه کارکنان اين اداره قرار گيرد.
وي استفاده از نيروهاي متدين، وظيفه شناس و خوش برخورد را از الزامات گمرک بیله سوار دانست و تصريح کرد: برخورد مناسب با ارباب رجوع چه اتباع ايراني و چه اتباع خارجي موجب رضايت مندي آنها از زير مجموعه گمرک مي شود.
امام جمعه بیله سوار افزود: برخورد مناسب با اتباع خارجي زمينه ساز گسترش فرهنگ ايراني و اسلامي مي شود و با تحقق صحيح آن، نگرش ها به کشور و شهرستان به سمت مثبت گرايش مي يابد.
وي در پايان سخنان خود، نشست مشترک روساي گمرک بیله سوار ايران بسيار تاثير گذار دانست و بيان کرد: حذف موانع و مشکلات در گمرک از دغدغه هاي مردم مرزنشين منطقه مي باشد و بايد در خصوص رفع موانع مسئولان  شهرستان واستان وحتی ونمایندگان تلاش بيشتري صورت کنند.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و ششم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

حجت الاسلام احدی نماینده ولی فقیه درسپاه ناحیه بیله سوار درجلسه توانمندی سازی مدیران آموزش وپرورش این شهرستان در مقابله با جنگ نرم گفت: مقام معظم رهبری رسالت دانش‌آموزان را نسبت به نسل انقلابی مهم‌تر و ارزشمندتر بیان کرده و دانش‌آموزان باید بیشتر در جهت پیشرفت و توسعه کشور قدم بردارند و از آنان انتظار می‌رود پیشگامان تمدن اسلامی باشند و با فکر و اندیشه نوین حرف‌های تازه‌ای به گوش جهانیان برسانند.
حجت الاسلام احدی نقش آموزش و پرورش را در تربیت دانش‌آموزان و تقویت سیاسی، علمی، اجتماعی و... را با اهمیت خواند و افزود: انتظاری که از آموزش و پرورش در این راستا وجود دارد با سرلوحه قرار دادن تربیت اخلاقی و معنوی بر تقویت و افزایش بصیرت دانش‌آموزان تلاش کنند .
ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و ششم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

حذف موانع و مشکلات در بیله سوار از دغدغه هاي مردم مرزنشين منطقه مي باشد و بايد در خصوص رفع موانع این مشکلات تلاش بيشتري صورت پذيرد. استاندار اردبیل در بازدید از کمربندی بیله سوار این مطلب را گفت وافزود، به منظور آسان شدن رفت آمد کامیونهای ترانزیتی وتصحیل درامر عبور ومرور کالا های صادراتی و وارداتی نسبت به تکمیل شدن کمربندی این شهرستان که به طول چهارونیم کیلومتر باید هرچه زودتر اقدام شود. دراین بازدید شهرداری واداره راه شهر سازی بیله سوار ملزم به تکمیل این طرح شده اند.


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و ششم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

حجت اسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار در جلسه شورای فرهنگ عمومی بیله سواربا شاره به هجمه های فرهنگی دشمنان در تغییرسلوک رفتارجامعه اسلامی برضرورت مهندسی فرهنگی جامعه واصلاح رفتارهای اخلاقی واجتمایی تاکیدوضمن برشمردن اهمیت سبک زندگی ایرانی،اسلامی  گفت:باید سبک زندگی اسلامی ، ایرانی در همه ابعاد جامعه اعم از اقتصادی ، اجتماعی ، اشتغال ، ازدواج ، رفتار ، تربیت و… در جامعه جاری گردد .        

  

                  


نوشته شده در تاريخ شنبه بیستم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

نیروهای انتظامی حافظان نظم و امنیت کشورند.


حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سواردرهمایش نیروی انتظامی باخانوده که در هتل شهریار بیله سوار برگزار شد با قدرداني از تلاش شبانه روزي اين نيرو در برقراري امنيت و آرامش در جامعه گفت: نيروي انتظامي در اين خصوص بايد منويات مقام معظم رهبري را سرلوحه کار خود قرار دهد.امام جمعه بیله سوار با بیان اینکه ماموران انتظامي در برخورد با مجرمان با قاطعيت عمل کنند، افزود: ماموران انتظامي ضمن برخورد قاطع با مجرمان در مواجهه با متهمان هم اخلاق اسلامي را رعايت کنند.قیاسی با بيان اينکه آشنايي مردم با قوانين، نقش مهمي در جلوگيري از وقوع جرم دارد اضافه کرد: نيروي انتظامي براي پيشبرد اهداف خود، از همکاري مردم بيشتر استفاده کند.فرمانده نيروي انتظامي بیله سوار نيز در اين همایش گفت: پليس خود را خدمتگزار مردم مي داند و نگاه مردم نسبت به گذشته به اين نيرو داشتند تغيير كرده است.سرهنگ نمازی  با بيان اينكه امنيت امروز نشات گرفته از خون شهدا است، بیان كرد: امروز ناجا وظيفه اصلي خود را در حفظ ارزشها و دستاوردهاي نظام اسلامي و شهدا مي داند.وي با اشاره به همسويي وهمدلي ساير دستگاههاي امنيتي ومردم افزود: نتيجه اين همدلي باعث شده تا بیله سوار به يكي از امن ترين شهرهای كشور تبديل شود.ودرپایان این مراسم از 5نفر ازکارمندان نمونه نیز تجلیل شد.

اضافه می کنم.درهفته نیروی انتظامی برنامه هایه متنوعه ای شهرستان بیله سوار برگزار شد.
1-  برگزاری نشست علمی وتخصصی وآموزشی در دانشگاه پیام نوری بیله سوار
2- آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس ومهد کودک با حضور کارشناسان راهور
3- ارائه خدمات یاری با مشارکت  ادره بهزیستی


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هفدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

کشاورزان بیله سواری در موقع برداشت وکاشت محصولات کشاورزی هیچ گونه مشکی در تامین سوخت ،بذر ،کودنخواهد داشت.                
این مطلب را زیبانژاد فرماندار بیله سوار درجلسه کمیته ستاد سوخت این شهرستان گفت،شهرستان بیله سوار با داشتن 120 هزار هکتار زمین آبی ودیم  2450 دستگاه تراکتور  سنگین وسبک 610 و دستگاه  کمباین وجود دارد.که برای تامین سوخت تراکتور سنگین سه هزارلیتروتراکتور سبک وکمباین  دوهزار لیتر  بصورت یکجا توسط شرکت نفت تامین ودرختیارکشاورزان قرار خواهد داشت.                                                             


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هفدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

از سری مسابقات لیگ برتر استانی که در سالن ورزشی 1200نفری فجر بیله سوار برگزارشد.در این مسابقه که تیم ژاله نوش بیله سوار ونخبه گان مهر اردبیل حضور داشتند تیم نخبه گان مهر اردبیل توانست حریف خود راسه بردو شکست دهد.       

      

                            


نوشته شده در تاريخ شنبه سیزدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

مراسم غبارروبی مزار شهدا به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با حضور امام جمعه، فرمانده سپاه ناحیه بیله سوار وفرماندهی مرزبانی، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، نهادها، ارگان‌ها، اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در مزار شهدای شهر مرزی بیله سواربرگزار شد.
حاضران با قرائت فاتحه، غبارروبی و گلباران مزار شهدا یاد و خاطره دلاورمردی‌های شهدای مرزبانی سال 1320 شهریور  را گرامی داشتند.نوشته شده در تاريخ شنبه سیزدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار
نوشته شده در تاريخ شنبه سیزدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

حجت السلام قیاسی امام جمعه بیله سوار با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: تلاش با حفظ مواضع جمهوری اسلامی ،با حفظ قدرت ،حکمت ومواضع سخنان ریس جمهور اخیردرسازمان ملل که قدرت ابر قدرتهارا شکست داد افزود،لحن ریس جمهور آمریکا از گذشته خیلی فرق کرده است باید دراین سخنرانی فرصتها وهم تهدیدها توجه شود.    

   

         ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه سیزدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار


نوشته شده در تاريخ شنبه سیزدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

15تن ازعاشقان امام حسین (ع) از دیروز جهت زیارت مرقد آن امام عزیر تمرین پیادروی خود را از مغان تا کربلا آغاز کردند این عاشقان در روز عاشورابا پای پیاده  عازم خواهد شد تا درروز اربعین امام حسین (ع) در مرقد آن حضرت به عزاداری بپردازند.    

 

  

                                                   


نوشته شده در تاريخ شنبه سیزدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

فرمانده مرزبانی گفت:شهرستان مرزی بیله سوارامن‌ترین نقطه مرزی کشور است.
 
سرهنگ اردشیر جوانشیر در نشست با کشاورزان وریش سفیدان شهرستان مرزی بیله سوار افزود: در حال حاضر کشور ما با 8 هزار و 755 کیلومتر مرز محدود شده که استان اردبیل با دارا بودن 480 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان، هم از نظر مدیریتی و هم از نظر امکانات و تجهیزات از نقاط مرزی امن و فعال کشور است.                                                                                                 

سرهنگ جوانشیر افزود،حراست از مرزها، ایفای نقش حقوقی و سیاسی  مرزبانی  و امر انتظامی را سه وظیفه عمده مرزبانان کشور عنوان کرد و افزود: هم اکنون دشمنان ما دست طمع به سوی حریم مرزی ما دراز کرده‌اند اما مرزبانان ما اجازه کوچکترین تحرک را به آنها نداده و در بهترین شرایط اقدام به برقراری امنیت در مرزهای کشور میکنند.جوانشیر گفت: همه ما باید با نگاه ملی به تمام مرزهای کشور نگاه کنیم و سعی نکنیم با برخی رفتار و اعمال خود حریم‌های مرزی را زیر سئوال برده و به اعتبار نظام خدشه وارد کنیم ایشان نیز در پایان از کشاورزان منطقه خواستار حریم مرزی شدند. 

          

                       

                           ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه دوازدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

معاون فرماندار بیله سواردر جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ازروند کند اجرای طرح کتابخانه عمومی بزرگ شهرستان انتقاد کرد وازدست اندرکاران این طرح خواست نسبت به تسریع اجرای این طرح تلاش کنند بهشتی همچنین با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کتابخانی ازنوجوانان بر ضرورت تقویت فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد و گفت: باید سعی شود با برنامه‌ریزی دقیق و مناسب میزان کتابخوانی در شهرستان افزایش یابد.   

             

                                


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه یازدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

زیبانژادفرماندار بیله سوار درجلسه ساماندهی مسافران آذری گفت: اتباع خارجي و گردشگران كشورهاي ديگر بايد عزت و اقتدار ايران را در بدو ورود به كشورمان و در همان نقطه مرزي احساس كنند.وي افزود: ده ها برنامه تحول آفرين در دروازه مرزي بیله سوار براي نشان دادن اقتدار و عزت نظام جمهوري اسلامي تدوين شده كه تعدادي از آنها به اجرا در آمده است. وي نصب بزرگترين پرچم ايران در بیله سواردر دروازه ورودي كشورمان از سمت جمهوري آذربايجان ، نصب تصاوير بزرگ بنيانگذار كبير انقلاب و مقام معظم رهبري در محدوده مرز و در معرض ديد گردشگران و مسافران خارجي ، زيباسازي محيط پايانه مرزي و محل ورود اتباع خارجي را از جمله اين برنامه هاي اجرا شده ذكر كرد. رسول زیبانژاد بيان داشت: ساماندهي فعاليت صرافان سيار و نيز رانندگان مسافركش در محل دروازه پايانه مرزي بیله سوار تدكيد و تصريح كرد: هماهنگي لازم با مسوولان شهرستان و استانی با خود آنان انجام شده و به زودي با تعيين مكان مشخص ، همه اين افراد در محل مناسبي ساماندهي شده و به فعاليت خواهند پرداخت.زیبا نژاد اضافه كرد: علاوه بر نصب پيام هاي ديني و مذهبي در دروازه ورودي كشورمان در بیله سوار به زبان هاي آذري ، فارسي و انگليسي ، یک واحد نمازخانه جداگانه آقايان و بانوان براي اداي فريضه نماز مسافران داخلي و خارجي نيز در محل ورود و خروج مسافران داخلي و خارجي در حال احداث است.
فرماندار بیله سوارنیز به ورود روزانه بيش ازسه هزار تبعه آذري به شهرستان بیله سوار از طريق پايانه مرزي بيان كرد: اين افراد سفيران خوبي براي فرهنگ ايران اسلامي محسوب مي شوند و برنامه ريزي شده كه پيام هاي معنوي و تاثيرگذار كشورمان براي آنها تهيه و در قالب بسته هاي فرهنگي ارايه شود.
اضافه می کنم شهرستان مرزي بیله سوار رتبه سوم تجارت چمداني در ميان مرزهاي زميني كشور را دارد.نوشته شده در تاريخ پنجشنبه یازدهم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

به مناسبت هفته دفاع مقدس عده ای از اهالی بیله سوار برای کمک به هم نوعان خودبا مراجعه به پایگاه سیار انتقال خون بخشی از خون خود را اهدائ کردند.     
دراین عمل خدا پسندانه65 نفر از مردم خیر بیش از32هزار سی سی به بیماران نیازمند خون خود را هدیه کردند.                                                             


نوشته شده در تاريخ جمعه پنجم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

در اين همايش با حضور بيش از هزارو پانصد نفراز بسيجيان بیله سوار، نماينده ولي فقيه درسپاه ناحیه این شهرستان حجت الاسلام احدی در این همایش افزود: بسيجيان با آمادگي خود در همه عرصه ها و درقالب تشكل هاي مختلف به دشمنان نشان داده اند كه در مقابل توطئه هاي دشمنان ايستاده اند.وي اظهار داشت: امروز دشمن ازاين لشكر مخلص الهي ترس دارد چرا كه بسيج متشكل تر و گسترده تر از قبل در همه عرصه ها حضور جدي دارد.فرمانده سپاه ناحیه نیز گفت: برگزاري همايش بزرگ "حماسه عزت و پايداري" توسط نيروي هاي بسيجي بيانگر وفاداري بسيجيان به ارزشهاي انقلاب، تداوم راه شهدا و تجديد ميثاق با آرمانهاي آنان و اعلام وفاداري و تبعيت كامل از فرامين مقام عظماي ولايت است.سرهنگ زارع اظهار داشت: پيام اين همايش به سران استكباري و جيره خواران داخلي اين است كه ما فرزندان امام راحل هر روز جدي تر از قبل براي دفاع از آرمانهاي انقلاب تا پاي جان ايستاده ايم.وي اضافه كرد: بسيجيان ثابت كرده اند كه براي حفظ دستاوردهاي انقلاب از همه چيز گذشته و هرگز با شهيدان عهدشكني نخواهند كرد.در پايان اين همايش تعدادي از بسيجيان نمونه شهرستان مورد تقدير قرار گرفتند.                                                                             ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه پنجم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار امروز در نمازجمعه این شهرستان گفت:قدرت بازدارندگی دفاع وبالندگی علمی امروز جمهوری اسلامی ایران محصول جهاد وشهادت طلبی تربیت یافتگان مکتب ولایت فقیه در دفاع مقدس وجبهه های حق علیه باطل ونورعلیه ظلمت می باشد.


نوشته شده در تاريخ جمعه پنجم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار

حجت الاسلام قیاسی  امروز در مراسم یادواره 75 شهدای هشت سال دفاع مقدس شهر مرزی بیله سوارافزود: به بركت خون شهيدان، انقلاب اسلامي ايران هر روز در جهان قدرتمندتر شده و توطئه‌هاي دشمنان يكي پس از ديگري با شكست مواجه مي‌شود. وي با بيان اينكه شهدا افتخار ملت ايران هستند، اظهار داشت: امنيت، عزت و سربلندي ملت ايران از بركات شهادت است. قیاسی با توصيف مقام والاي شهيدان گفت: شهدا گنجينه‌هايي هستند كه ياد و خاطره دلاورمردي‌هاي آنها بايد در هر شرايطي الگويي براي ما باشد. امام جمعه بیله سوار با گراميداشت ياد شهداي هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان كرد: حركت انقلاب اسلامي و دفاع از ميهن برگرفته از نهضت عاشورا است و امروز نظام مقدس جمهوري اسلامي در مسير سازندگي وپیشرفت در هر عرصه های مختلفی كه آرزوي شهدا بود.
در پایان این مراسم پخش کلیت ومداحی ازجمله برنامه این مراسم بود.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه چهارم مهر 1392 توسط خبرنگار بیله سوار
تمامی حقوق مطالب برای خبر بیله سوار محفوظ می باشد